Breaking News
Home / Entertainment / युवतीहरु भाडाको बेहुला खोज्दै

युवतीहरु भाडाको बेहुला खोज्दै

भियतनामी युवतीहरुले भाडाका बेहुलासँग बिहे गरिरहेका छन् । यस्ता बिहेमा युवतीहरुले लाखौँ खर्चिएर पाहुना तथा जन्तीहरु पनि बोलाउने गर्दछन् ।

भियतनाममा यस्ता नक्कली बिहे गराउने धन्दामा कैयन् कम्पनीहरु नै खुलेका छन् । करोडौँको यो धन्दा निकै फस्टाएको छ । जहाँ बेहुलाले आफन्त तथा पाहुनाहरुको उपस्थितिको हिसाबले शुल्क लिन्छन् ।

भाडामा बेहुला उपलब्ध गराउने कम्पनीले एक बेहुलाका लागि झण्डै डेढ लाख रुपैयाँ बराबरको शुल्क लिने गर्दछ । यदि बेहुलासँगै उसका आफन्त तथा जन्तीहरु समेत चाहिएको भए झण्डै साढे ६ लाख रुपैयाँको हाराहारीमा रकम चुक्ता गर्नुपर्दछ । २० देखि ४ सय जनासम्म पाहुनाको बन्दोवस्त कम्पनीले गर्न सक्दछ । जति धेरै पाहुना आउँछन् उति नै धेरै रकम खर्च गर्नुपर्दछ ।

लाखौँ खर्चिएर विवाहित बेहुला
यसरी लाखौँ खर्चिएर भाडामा लिने बेहुला पनि कुमार चाहिँ हुँदैनन् । भाडामा उपलब्ध गराइने बेहुलाहरु पहिले नै विवाहित हुन्छन् । अविवाहित युवतीहरुले केवल नक्कली बिहेका लागि त्यस्ता घरबारे बेहुलाहरुलाई भाडामा लिएका हुन्छन् ।

विवाह पूरै नक्कली हुन्छ र केवल समाजलाई देखाउनका लागि मात्र गरिएको हुन्छ । यसरी बिहे गरिसकेपछि समाजमा केटीहरुको प्रतिष्ठा बच्ने विश्वास गरिन्छ ।

कुमारी आमाको कलंक
भियतनामी समाजमा कुमारी आमा अर्थात् बिहे अघि नै बच्चा जन्माउनुलाई कलंक मानिन्छ । त्यसका बाबजुत धेरै आधुनिक युवतीहरु एकल अभिभावक बन्न रुचाउने गरेका छन् । उनीहरु बच्चा त चाहन्छन् तर पति चाहँदैनन् । यसलाई समाजले भने पचाउँदैन । यस्तोमा आफ्नो प्रतिष्ठा जोगाउनका लागि उनीहरुले यस्तो नक्कली बिहेको सहारा लिने गरेको बताइन्छ । यसबाट उनीहरुले बिहे गरेको भनी समाजको आँखामा छारो हाल्दछन् र सहमतिमै कुनै पुरुषसँग समागम गरी गर्भवती बनेर आमा बन्दछन् ।

एजेन्सी

postpati.com बाट साभार

About admin

Check Also

राती करबि साढे १० बजे ठमेलको सडकमा तेस्रोलिंगी यौनकर्मी को हैरान पार्ने चर्तिकला

राती करबि साढे १० बजे काठमाडौँको ठमेलस्थित कर्मचारी सञ्चयकोष भवनअगाडिको सडकमा युवतीको भेषमा पुतलीजस्तै सिँगारिएको …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *